فناوری و تلویزیون دیجیتال

مروری بر آنچه در اولین قسمت عصر جدید گذشت

عنوان بنر

مروری بر آنچه در اولین قسمت عصر جدید گذشت

اولین قسمت عصر جدید علیخانی دیشب روانه آنتن شبکه سه شد. با ۱۵ دقیقه تاخیر که نشان میداد بازبینی این برنامه مقداری به طول انجامیده بود.

در ابتدای برنامه و در بحر تماشای دکور عظیم و چشم نواز برنامه، شگفت زده شده، گمان می‌بردیم که درحال تماشای یکی از مسابقه‌های شبکه‌های بین المللی هستیم. دکوری پر شده باLED های بزرگ که بر حرفه‌ای تر شدن برنامه قطعا کمک بسزایی می‌کند

 

ابتدای برنامه پس از توضیحات احسان علیخانی درخصوص برنامه،داوران و قوانین اولین شرکت کننده‌ها وارد سن می‌شوند. چند آدم قد و نیم قد که آماده‌ی اجرای نمایش آکروباتیک خود بودند وارد صحنه شدند. نمایش آن‌ها شروع شد. همین ابتدا تنها چیزی که به ذوق زد، همرنگ شدن لباس های شرکت کنندگان با پس زمینه آن‌ها در LED ها بود. در شات های دور شرکت کننده‌ها به سختی قابل تشخیص بودند و در این شات های بسته بود که (البته تعدادشان زیاد نبود!) میشد حرکات شرکت کننده‌ها را مشاهده کرد. شرکت کننده‌ها مشکی پوشیده بودند و پس زمینه نیز تیره بود، بهتر بود رنگ یکی از آن‌ها تغییر می‌کرد تا اوضاع بهتر می‌شد.

در صدا نیز مشکلاتی را شاهد بودیم، لحظاتی صدای داوران قطع و وصل میشد و برخی اوقات صدای افراد از استودیو به گوش می‌رسید تا خود میکروفون‌ها. البته این مورد که باتوجه به روال ساخت این مسابقه بزرگ و استرس‌زا برای عوامل، قابل چشم پوشی است و قطعا در برنامه‌های آتی رفع خواهد شد. کارگردانی تصویر نیز بصورت افراطی مدام تصاویر را سوییچ می‌کرد و گاه مخاطبان گیج می‌شدند! استفاده از افکت های تصویری در تصاویر پشت صحنه نیز مقداری زیاد از حد بود.

 

نوبت رای دهی داوران رسید، آن‌ها مدارا کنان و برای استارت کار خود تنها دو ضربدر قرمز را برای آن‌ها روشن کردند.

نفر دوم یک نقاشی را در دودقیقه کشید اما به مزاق داوران خوش نیامد و این شرکت کننده با چهار ضربدر قرمز مستقیما از دور خارج شد.

اما نفر سوم همه را شگفت زده کرد. همگان متصور هستند که کار او نمایشی است اما اینجا محفلی است برای نمایش استعداد خود نه بازی کردن نمایش! 

شرکت کننده سوم، ذهن داوران را خواند! داستانش مفصل است اما بطور خلاصه از داوران خواست که اتفاقات یک مسابقه فوتبال را پیش بینی کنند، درحالی که قبلا ذهن داوران را خوانده بود و اتفاقاتی که داوران پیش بینی کرده بودند را جلوتر در برگه‌ای نوشته و به تماشاگری که به سن آمده بود، داده بود! این فرد بدون کسب ضربدر قرمز مستقیم راهی فینال دیشب شد.

نفر چهارم کسی بود که دوبله می‌کرد. او در مقابل داوران صدای سه شخصیت یک انیمیشن را در آورد و آن را دوبله کرد. درحالی که همه تصور می‌کردند او نیز بدون ضربدر قرمزی سن را ترک کند، عظیمی نژاد ضربدر قرمز را به او هدیه داد.

 

نفر پنجم و آخر نیز خواند. اوکه به گفته خودش ۹سال نیمه حرفه‌ای به خوانندگی پرداخته بود توانست بدون ضربدر قرمز راهی فینال شنبه شب شود.

در نهایت و با همفکری داوران، مرد ذهن خوان به مرحله بعدی صعود کرد تا با چالش جدیدتری روبرو شود. یک فرد دیگری نیز از طریق رای های مردمی به مرحله بعدی راه می‌یابد.

درهرحال جدیدترین برنامه احسان علیخانی، بسیار خوش ساخت است چراکه از اثری بهره برداری کرده است که خوش ساخت است. در کنار تیم حرفه‌ای و هماهنگی که این سال‌ها دورخودش جمع کرده است و با آن عصر جدید را می‌سازد، قطعاً آینده خوبی در انتظار "عصر جدید" است.

(اختصاصیFTD)

مطالب مرتبط:
لایک : 3
کد امنیتی رفرش

لوگوی شبکه های سیما

درباره ما

به وبسایت فناوری و تلویزیون دیجیتال (بزرگترین و تنها مرجع تخصصی اخبار دنیای تلویزیون) خوش آمدید...

تاسیس: 3 خردادماه 1392

منتظر نظرات سازنده شما مخاطبین عزیز هستیم

ارتباط با ما: ftdigital.ir@gmail.com

Designed By setupsite