فناوری و تلویزیون دیجیتال

بازنگری در کنداکتور پخش شبکه یک

عنوان بنر

بازنگری در کنداکتور پخش شبکه یک

مجید زین‌العابدین مدیر شبکه یک سیما ضمن اشاره به تغییر رویکردهای این شبکه از رایزنی با معاونت سیما برای تغییرات اساسی در کنداکتور پخش این شبکه سراسری خبر داد.

 

مجید زین‌العابدین مدیر شبکه یک سیما با اشاره به ضرورت نوسازی در فرم و ساختار این شبکه تصریح کرد: شبکه یک نیازمند یک بازنگری جدی در کنداکتور است و این تغییر یکی از الزامات پیش روی شبکه یک است.

 

وی ادامه داد: شبکه یک از نظر جدول پخش با یکنواختی زیادی مواجه است، به‌طور مثال به دلیل تکثر بخش‌های خبری، امکان ابتکار عمل در جدول پخش وجود ندارد.

 

مدیر شبکه یک تصریح کرد: باید فضای تنفسی مناسب برای برنامه‌سازی ایجاد کنیم تا بتوان برنامه‌های متنوع با ذائقه مختلف برای مخاطب طراحی کرد.

 

زین‌العابدین درباره محدودیت کنداکتور برای تولید آثار جذاب و سرگرم‌کننده در شبکه نیز عنوان کرد: برنامه‌ریزی در این باره با شبکه نیست و باید در کنداکتور شبکه، بخش‌های خبر و آگهی بازرگانی در سطوح دیگری بازنگری شود.

 

وی با اشاره به پخش ۲ بخش خبری نزدیک به هم در کنداکتور روزانه شبکه اول اظهار کرد: در ساعت پیک پخش، بیشتر وقت به خبر ۱۹ و خبر ۲۱ و آگهی بازرگانی اختصاص دارد، بنابراین امکان جانمایی برنامه جدید وجود ندارد.

 

مدیر شبکه یک تصریح کرد: پیشنهاد ما به معاونت سیما این بوده که کنداکتور شبکه بازنگری شود. شبکه یک به‌عنوان شبکه ملی و رسمی، ترویج گفتمان انقلاب را در دستور کار دارد و در همین راستا تولید مستندهای فاخر متناسب با مأموریت و هویت شبکه یک در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی در پایان با اشاره به فعالیت جدید شورای اندیشه‌ورزی شبکه یک اعلام کرد: مسأله آینده‌پژوهی شبکه با توجه به گسترده شدن سپهر رسانه‌ای در کشور و همچنین ناظر بر متغیرهای جمعیت‌شناختی در دستور این شورا قرار دارد و امید داریم از درون این مباحث، پیشنهادات اجرایی پیش برنده‌ای استخراج شود.

 

منبع: مهر

لایک : 0
کد امنیتی رفرش

لوگوی شبکه های سیما

درباره ما

به وبسایت فناوری و تلویزیون دیجیتال (بزرگترین و تنها مرجع تخصصی اخبار دنیای تلویزیون) خوش آمدید...

تاسیس: 3 خردادماه 1392

منتظر نظرات سازنده شما مخاطبین عزیز هستیم

ارتباط با ما: ftdigital.ir@gmail.com

Designed By setupsite