فناوری و تلویزیون دیجیتال

مدیر شبکه یک برنامه‌های تابستانی این شبکه را تشریح کرد

عنوان بنر

مدیر شبکه یک برنامه‌های تابستانی این شبکه را تشریح کرد

مجید زین‌العابدین مدیر شبکه یک سیما در یک نشست رسانه‌ای ضمن تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های این شبکه، درباره تعطیلی سریال‌های کیانوش عیاری و کمال تبریزی توضیحاتی ارائه کرد.

 

مجید زین العابدین مدیر شبکه یک سیما طی یک نشست خبری امروز شنبه ۱۵ تیرماه به معرفی برنامه‌های تابستانه این شبکه پرداخت.

زین العابدین در این نشست بیان کرد: طرح جامعی شامل ۱۸ عنوان از سوی معاون سیما ابلاغ شده است که برجسته ترین موضوع، رونق تولید بود که به شبکه یک محول شد.

وی ادامه داد: از این هفته برنامه تلویزیونی «ستاد پیگیری مشکلات تولید» در شبکه یک آغاز به کار می‌کند و مطالبات کارآفرینان و تولیدکنندگان را پیگیری خواهد کرد. این ستاد مجازی بعد از پیگیری، مشکلات را پردازش کرده و بعد پاسخ مسئولان را هم دریافت می‌کند.

 

زین العابدین عنوان کرد: جشنواره کارآفرینی سیما دومین رویکرد و سوژه ای است که در حوزه کسب و کارهای نوپا راه اندازی می‌شود. تا الان حدود ۶ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به این جشنواره رسیده است که بیشتر خواهد شد و ما به صورت وام مبالغی را به طرح‌هایی که به این جشنواره ارایه شوند و توجیه علمی داشته باشند، اهدا می‌کنیم. در کنار برنامه اتاق‌های گفتگوی اقتصادی هم مهیا شده است تا سرمایه گذاران و کارآفرینان بتوانند با یکدیگر به گفتگو بپردازند. همچنین برنامه ای داریم که طی آن افرادی را به عنوان قهرمانان تولید معرفی می‌کنیم.

 

مدیر شبکه یک سیما گفت: برنامه خانواده شبکه یک نیز با همین رویکرد پیش می‌رود و طرحی با نام «درآمد در فراغت» را راه اندازی کرده است.

 

وی همچنین به معرفی برنامه‌های تابستانی پرداخت و توضیح داد: پخش برنامه «دستپخت» از هفته پیش آغاز شده و رویکرد آن از سرگرمی به سمت آموزش هم رفته است که پایان امسال قرار است آشپزهای جدیدی را به جامعه معرفی کند. «فرمول یک» هم که سال گذشته ۱۱ چهره مردمی را معرفی کرد امسال هم برای نوروز ۹۹ همین رویکرد را دارد و مهمانان به نحوی کاندیدای چهره مردمی سال هستند.

 

مدیر شبکه یک با اشاره به تغییراتی در بخش شبانگاهی شبکه اظهار کرد: در شبکه یک تا حد زیادی با محدودیت کنداکتور مواجه هستیم و طبیعتاً برنامه ریزی برای شبکه به طمانینه بیشتری نیاز دارد. با این حال در آخرین تغییرات در باکس شبانگاهی تغییراتی انجام دادیم و امیدواریم با تامین منابع مالی ساخت برنامه برای این باکس به سرانجام برسد. تولید مسابقه‌هایی چون «بزن یک» و «سبقت» را هم در دستور کار داریم که در مرحله انتخاب مجری است.

 

وی اضافه کرد: همچنین با مرضیه برومند به توافق رسیدیم تا «مدرسه دوستان» را بسازیم و باکس برنامه‌های عروسکی شبکه یک را احیا کنیم.

 

مدیر شبکه یک اظهار کرد: برای بازگشت گروه کودک نیازمند برنامه‌های برند هستیم و ابتدا باید از احیای برنامه‌ها شروع کنیم تا بعد به احیای گروه کودک در شبکه برسیم.

وی درباره سریال‌های شبکه نیز گفت: سریال‌های امسال و سال آینده در مرحله ساخت هستند. فصل جدید «پایتخت» قطعی است و امیدواریم برای نوروز ۹۹ به تولید برسد و اکنون دوستان در حال نگارش آن هستند. سریال «نون. خ» به کارگردانی سعید آقاخانی برای رمضان ۹۹ و همچنین سریال «۸۷ متر» به کارگردانی کیانوش عیاری برای تابستان ۹۹ را در دستور کار داریم.

 

وی ادامه داد: همچنین سریال‌های «پس از آزادی»، «محکومین، «دردانه‌های خلیج فارس» و طنز «چند راه» با نام سابق «زیر همکف» نیز کارهای آماده ما هستند. با فریدون جیرانی برای ساخت سریال «پاییز تنهایی» توافق اولیه انجام شده است تا بعد از برآوردهای اولیه بتوانیم تولید آن را انجام دهیم.

زین العابدین در بخش دیگری از صحبت هایش درباره بودجه سریال «۸۷ متر» کیانوش عیاری که تولید آن به دلیل مسائل مالی متوقف شده است، بیان کرد: بودجه سریال‌ها در سیمافیلم برآورد می‌شود. در یک سال گذشته مشکلاتی داشتیم و کار عیاری مدتی متوقف شد که البته حدود ۷۰ درصد از آن تصویربرداری شده است و در چند روز آینده مشکل بودجه حل می‌شود. توقف و تعطیل شدن سریال برای ۲ طرف ضرر دارد و ما متاسف هستیم چنین خسارت‌هایی پیش می‌آید.

 

زین العابدین همچنین درباره سریال «الف ویژه» نیز که مدتی به کارگردانی کمال تبریزی وارد پروسه تصویربرداری و بعد متوقف شد، گفت: مسائل تولیدی این سریال از شبکه یک به سیمافیلم منتقل شده است. بازنویسی فیلمنامه انجام شده است و باقی مراحل باید از طریق سیمافیلم اطلاع رسانی شود.

 

وی در پایان درباره مستند «ایرانگرد» ساخته جواد قارایی توضیح داد: مستند اصلی «ایرانگرد» در سال ۱۴۰۰ پخش می‌شود اما قارایی تصاویری دارد که احتمالاً در قالب مستند برای نوروز ۹۹ روی آنتن خواهد رفت همچنین ۲ مستند با موضوع گردشگری و طبیعت گردی در دستور کار داریم که کارهایی از ایمان گودرزی و اخوان است.

مطالب مرتبط:
لایک : 0
نظرات برای این مطلب
کد امنیتی رفرش

لوگوی شبکه های سیما

درباره ما

به وبسایت فناوری و تلویزیون دیجیتال (بزرگترین و تنها مرجع تخصصی اخبار دنیای تلویزیون) خوش آمدید...

تاسیس: 3 خردادماه 1392

منتظر نظرات سازنده شما مخاطبین عزیز هستیم

ارتباط با ما: ftdigital.ir@gmail.com

Designed By setupsite