فناوری و تلویزیون دیجیتال

مجادله‌ای که در نهایت به سود مردم خواهد بود؟

عنوان بنر

مجادله‌ای که در نهایت به سود مردم خواهد بود؟

چندی پیش آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که برای افزایش سرعت اینترنت شبکه های تلفن همراه به باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز نیاز است و از سازمان صدا و سیما درخواست کرد که باندهای مذکور را خالی کرده و تحویل این وزارتخانه دهد.

 

 کمی بعد علیدادی که معاون توسعه و فناوری سازمان صدا و سیما است در جوابیه‌ای اعلام کرد که از این باند ها در جهت توسعه شبکه های با کیفیت و ارتقای کیفیت شبکه های ملی استفاده می شود که حتی باند های فعلی هم جوابگوی نیاز آنها نمی‌شود. 

حال از گوشه و کنار خبر می‌رسد که سازمان صدا و سیما با توجه به شرایطی که پیش آمده است در تکاپو است که پروژه های فنی را زودتر از آنچه برنامه‌ریزی کرده بود به اجرا دربیاورد. در همین حال چندین فرکانس را در محدوده ۷۰۰ مگاهرتز در شهر تهران روشن کرده است. همچنین برخی گمانه‌زنی‌ها خبر از HD شدن حداقل دو شبکه در فاصله زمانی کوتاه می دهند که به نظر در همین باندهای فرکانسی 700 و 800 مگاهرتز ارسال خواهد شد. همچنین اگر سازمان صدا و سیما به دنبال ارتقای کیفیت باشد، با توجه به آماده بودن شبکه یک از مدت‌ها پیش و همچنین تست های انجام شده شبکه یک سیما در آبان ماه ۱۳۹۸ به احتمال قوی شبکه HD بعدی، شبکه یک سیما خواهد بود. از گزینه‌های بعدی برای ارتقاء کیفیت شبکه نسیم است که از خرداد ماه سال گذشته آماده پخش اچ دی ست.

 

 پایان این مجادله ها در نهایت به دو جا ختم خواهد شد اگر وزارت ارتباطات پیروزی میدان شود ملزم به ارتقای شبکه تلفن همراه و افزایش سرعت کاربران خواهد بود و قطعاً برای این موضوع در آینده بازخواست خواهد شد و در این سوی قضیه اگر صدا و سیما پیروز میدان شود الزاماً باید تاجایی که توان دارد کیفیت شبکه‌ها را ارتقا دهد چرا که حال دیگر این قضیه محدود به دنبال کنندگان اخبار صدا و سیما نمی شود، این خبر به گوش اکثر جوانان و کسانی که حتی یک بار هم اخبار مربوط به صدا و سیما را گوش نمی دادند رسیده است و قطعاً در آینده این موضوع از علیدادی و مدیران بالاترش مطالبه خواهد شد.

مطالب مرتبط:
لایک : 1
نظرات برای این مطلب
  • M
    1399/01/29 - 1:06
    در همه کشورها این باند ها آزاد شدن و در اختیار اپراتورهای موبایل قرار گرفته. مطمئن باشید صداوسیما میلی دنبال پول هست و در دولت اصولگرا بعدی که البته مجلس رو هم با رد صلاحیت و عدم شرکت مردم به دست گرفتن، خود صداوسیما میلی این دو باند رو به فروش می زاره. این وسط مردم ایران همیشخ قربانی شدن و ضرر کردن...
کد امنیتی رفرش

لوگوی شبکه های سیما

درباره ما

به وبسایت فناوری و تلویزیون دیجیتال (بزرگترین و تنها مرجع تخصصی اخبار دنیای تلویزیون) خوش آمدید...

تاسیس: 3 خردادماه 1392

منتظر نظرات سازنده شما مخاطبین عزیز هستیم

ارتباط با ما: ftdigital.ir@gmail.com

Designed By setupsite