فناوری و تلویزیون دیجیتال

ویژه برنامه‌های شبکه چهار در نوروز ۹۸

عنوان بنر

ویژه برنامه‌های شبکه چهار در نوروز ۹۸

شبکه دانایی و خردورزی با پخش 18 فيلم سينمايي جذاب خارجی، سری جدید مجموعه «چهارسوی علم» و «سخنرانی تد»، مسابقه «گام دهم» لحظات مفرح و آگاهی بخشی را برای مخاطبانش در نوروز 96 تدارک دیده است. 

 

امیرحسین مدرس مجری ویژه برنامه تحویل سال شبکه چهار «همیشه بهار» شد.

«همیشه بهار» عنوان ویژه‌برنامه تحویل سال شبکه چهار سیما است که با اجرای امیرحسین مدرس راهی آنتن می‌شود.

شبکه چهار سیما از ساعت 21 بیست و نهم اسفند تا 2 بامداد اول فروردین با چهره های شاخص فرهنگی مهمان لحظات تحویل سال خانه های ایرانیان می شود.

تهیه کنندگی برنامه «همیشه بهار» را رضا عبادی برعهده دارد و علی میرمیرانی به عنوان سردبیر با این ویژه برنامه همکاری می کند.

در این برنامه علاوه بر گفتگوی امیرحسین مدرس با اهالی ادب و فرهنگ ،تله تئاتر های کوتاه طنز، گزارش های شاعرانه مردمی، همه چیز درباره نوروز و پیشینه آن، موسیقی اقوام و نواحی، گفتگوی های کوتاه با مفاخر ادبی و هنری پخش می شود.

یکی از بخش هایی که ویژه برنامه سال تحویل شبکه 4 را از سایر شبکه ها متمایز می کند، دعای تحویل سال است، که توسط گروهی از اقوام مختلف ایرانی با لباس های محلی به صورت زنده در استودیو برنامه اجرا میشود.


همچنین واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما از 1 تا 18 فروردین 98 هر شب ساعت 20:30 یک اثر سینمایی جدید را به علاقه مندان هنر هفتم تقدیم می کند.

 

عناوین فیلم های سینمایی نوروزی شبکه چهار به شرح ذیل می باشد: متفاوت مثل من (کارگردان: مایکل کارنی ، ژانر خانوادگی 2017 آمریکا)، چارلز دیکنز: مردی که سرود سال نو را نوشت (کارگردان: بهارات نالوری ، ژانر زندگی نامه 2017 ایرلند و کانادا)، کشش (کارگردان: فدور باندارچوک، علمی، تخیلی 2017 روسیه)، تصویر ذهنی (کارگردان: جرج دورادو ، ژانرجنایی محصول 2013 )، دوازدهمین مرد(کارگردان: هارلد زوارات ، ژانر جنگی 2017 نروژ)، پناهگاه (کارگردان: جف نیکولز ، ژانر حادثه ای 2011 آمریکا)، انحنا (کارگردان: دیگو هالیوس، ژانر جنایی 2017 آمریکا)، مائودی (کارگردان: ایسلینگ والش ، زندگی نامه 2016 کانادا)، شهر اسلحه (کارگردان: دنیل دلاتوره، ژانر حادثه ای 2018 اسپانیا و فرانسه)، نابودی (کارگردان: الکس گارلند ، ژانر علمی و تخیلی 2018 امریکا)، اجلاس (کارگردان: سانتیاگو میتر ، ژانر سیاسی و حادثه ای 2017 آرژانتین)، بازی سیاست (کارگردان: دوگ آیمن ، ژانر سیاسی 2010 آمریکا)، بازماندگان 1898 فیلیپین (کارگردان: سالوادور کالوو ، ژانر جنگی 2016 اسپانیا)، 47 سیاه (کارگردان: لنس دالی، تاریخی 2018)، مارگارت (کارگردان: جیمزکنت، زندگی نامه 2009 انگلستان)، خانه شوم(کارگردان: ژیل پاکت برنر ، جنایی 2017 امریکا و انگلیس) و سینمایی رمز بیگانه (کارگردان: مایکل جی کوئینی، علمی تخیلی 2017 امریکا)

 

مسابقه «گام دهم»

مسابقه تلویزیونی «گام دهم» با اجرا و تهیه کنندگی میثم بهزادی در ایام نوروز هر شب ساعت 22:30 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

به گفته بهزادی: این مسابقه با محوریت نوآوری و فناوری در چهارشاخه اصلی ایده پردازی، نظریه، اختراعات و ابتکارات و طراحی صنعتی تولید شده است.

بهزادی گفت: این مسابقه متشکل از 3 فصل است در فصل اول که نورز 98 پخش می شود شامل فراخوانی است که شرکت کنندگان در عرصه های مختلف انرژی، حمل و نقل و مسکن و شهرسازی و ... شرکت می کنند و طرح های خود را جهت معرفی در برنامه و حمایت خط تولید ارسال می کنند.

 

«کتاب گردی» شبکه 4 در ایام نوروز

«کتاب گرد» عنوان برنامه جدید شبکه 4 سیما در حوزه کتابخوانی است که در نوروز 98 روی آنتن می رود.

«کتاب گرد» در 26 قسمت 13 دقیقه ای به تهیه کنندگی و اجرای جعفر فرید زاده برای پخش در روزهای نوروز در حال تهیه و تدوین است.

به گفته فریدزاده تهیه کننده برنامه، 13 قسمت از این برنامه تلویزیونی ویژه نوروز تهیه شده است و در این برنامه با سفربه شهرهای ایران به مراکز فرهنگی و کتابخانه های شهرها سر می زنیم و وضعیت کتاب خوانی را در آنها بررسی می کنیم.

فرید زاده گفت: کاشان، یزد، ایلام، ساری،شیراز، اصفهان از جمله شهرهایی است که تا کنون به آنها سفر کرده ایم و وضعیت کتاب خوانی و کتاب فروشی های آنها را از زبان مردم محلی جویا می شویم.

«کتاب گرد» به کارگردانی مهدی سعادت پور در نوروز 98، هر روز ساعت 16:30 پخش می شود.

 

«در چشم باد»سریال عصرگاهی شبکه 4

مجموعه «در چشم باد» به تهیه کنندگی مسعود جعفری‌جوزانی و عباس اکبری از اول فروردین هر روز ساعت 18 پخش می شود.

سریال تاریخی «در چشم باد»، وقایع سیاسی و اجتماعی سه دوره از تاریخ در سال‌های ۱۳۰۰، ۱۳۲۰ و ۱۳۶۰ را بررسی می‌کند که دوره اول پایان دوره قاجار و دوره پهلوی، دوره دوم جنگ جهانی دوم و دوره سوم یک دوره زمانی خاص در بعد از انقلاب اسلامی ایران را که دوره فتح خرمشهر است، در بر می‌گیرد. 

در این پروژه که «حسین علیزاده» موسیقی آن را ساخته، بازیگرانی چون، پارسا پیروزفر، اکبر عبدی، کامبیز دیرباز، سعید نیک‌پور، سحر جعفری جوزانی، فریبا متخصص، لاله اسکندری، ستاره صفرآوه، رضا شفیعی جم، فخرالدین صدیق‌شریف، جهانگیر الماسی، محمود پاک نیت، مصطفی زمانی، محمدرضا هدایتی، هومن سیدی و… ایفای نقش کرده‌اند.

ساخت این سریال یکی از بزرگترین پروژه های سریال‌سازی در تلویزیون است که برای ساخت آن از ۴۸۰ لوکیشن استفاده شده و به بیش از ۱۰ شهرستان و استان دیگر سفر شده است.

«در چشم باد» قصه زندگی خانواده‌ای است که رویدادها و لحظات تلخ و شیرین زندگی‌شان از دوره قیام میرزا کوچک جنگلی تا آزادسازی خرمشهر در آن به تصویر کشیده می‌شود، قصه از زمانی آغاز می‌شود که میرزا کوچک خان جنگلی، در گیلان اعلام جمهوری می‌کند و با این اقدام دوران پر حادثه تاریخ معاصر ایران آغاز می‌شود که سه دوره تاریخ ایران را بازگو می‌کند (قاجار، پهلوی، جمهوری اسلامی)پدر خانواده معروف به «ایرانی» از یاران میرزا کوچک خان جنگلی است. پس از کشته شدن میرزا، ایرانی همراه خانواده‌اش به تهران کوچ می‌کند و با دایر کردن یک چاپخانه فعالیت‌های سیاسی‌اش را پی می‌گیرد.

 

سری جدید مجموعه تماشایی «چهار سوی علم»

مستند علمی «آزمایشکران» در ایام نوروز هر روز ساعت 14 در قالب برنامه «چهارسوی علم» به روی آنتن شبکه چهار سیما میرود.همچنین علاقه مندان به مستند های حیات وحش، شبکه چهار سیما برای نوروز 98 سری جدیدی از مجموعه مستندهای حیات وحش را تدارک دیده است که هر شب 45 دقیقه بامداد پخش می شود.

 

پای صحبت های استاد دینانی ایام نوروز ساعت 17

«معرفت»، برنامه ای از گروه معارف و اندیشه دینی شبکه چهار سیما است که با محوریت فلسفه اسلامی پخش می‌شود . این برنامه یک برنامه گفتگو محور است که در کنار فلسفه اسلامی به شناخت اندیشه های اسلامی در کلام بزرگان و قرآن کریم می پردازد و در هر دوره برنامه به غیر از تشریح فلسفه ، نظرات بزرگانی چون عطار، حافظ ، سعدی و مولانا نیز بررسی می شود . مجری این برنامه دکتراسماعیل منصوری لاریجانی و مهمان ثابت آن دکترغلامحسین ابراهیمی دینانی است که در ایام نوروز به صورت منتخب و طبق درخواست بینندگانش از قسمت های مورد نظرشان پخش می شود.تشریح آثار شبستری، حافظ، فیض کاشانی، جامی و سعدی از زبان استاد دینانی در ایام نوروز هر روز ساعت 17 پخش می شود.

 

«شوکران» نوروزی

بدون تردید، یکی از بحث‌انگیزترین برنامه‌های گفت‌وگو محور سیما طی سال‌های اخیر برنامه «شوکران» بوده است.این برنامه با اجرای پیام فضلی نژاد، به‌خاطر طرح آزادانه و بی‌پرده پرسش‌های اساسی در حوزه‌های سیاسی و اندیشه‌ای، منحصر به فرد شد. 

برنامه «شوکران» که ساخت فصل اول آن از پائیز ١٣٩٦ آغاز شده است، به تهیه کنندگی علی قربانی و سردبیری پیام فضلی نژاد از مرداد ماه ١٣٩٧ به مدت ٥ ماه روی آنتن شبکه چهار سیما بود. و به دلیل استقبال مخاطبان از این برنامه و درخواست های مکرر مبنی بر بازپخش «شوکران»،از اول فروردین ماه هرشب ساعت 23 این برنامهپرمخاطب بازپخش می شود.

در برنامه «شوکران» شخصیت‌هاى تراز اول فکرى و فرهنگى مانند سیدعبدالله انوار، مهدى محقق، شاهین فرهت، داوود هرمیداس باوند، هوشنگ ماهرویان، غلامرضا اعوانى، سیدحسن امین، منوچهر آشتیانى،مهدی گلشنی، ايران درودى و... حضور داشتند و پیام فضلی نژاد با آنها پیرامون داغ‌ترین مباحثات عرصه اندیشه، فرهنگ و سیاست به بحث پرداخت.

«شوکران» که شامل گفت‌وگوهاى چالشى با متفکران ایران امروزاست به سردبیرى و اجراى پیام فضلى‌نژاد و تهیه‌کنندگى على قربانى محصول مشترک حوزه هنرى و شبکه چهار سیما است. فصل دوم این مجموعه طراحی شده و امید است در سال آینده روی آنتن برود.

مطالب مرتبط:
لایک : 3
کد امنیتی رفرش

لوگوی شبکه های سیما

درباره ما

به وبسایت فناوری و تلویزیون دیجیتال (بزرگترین و تنها مرجع تخصصی اخبار دنیای تلویزیون) خوش آمدید...

تاسیس: 3 خردادماه 1392

منتظر نظرات سازنده شما مخاطبین عزیز هستیم

ارتباط با ما: ftdigital.ir@gmail.com

Designed By setupsite