فناوری و تلویزیون دیجیتال

ال‌جی نمایشگر انعطاف‌پذیر OLED برای گوشی‌های هوشمند تولید می‌کند

عنوان بنر

ال‌جی نمایشگر انعطاف‌پذیر OLED برای گوشی‌های هوشمند تولید می‌کند

اما ظاهرا سامسونگ دیگر در بازار تامین نمایشگر برای گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر یکه‌تاز میدان نخواهد بود و به‌نظر می‌رسد ال‌جی نیز وارد این میدان شده است تا برای سایر شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر، نمایشگر انحناپذیر OLED موردنیازشان را تولید کند. همان‌طور که پیشتر گفته شد، شیائومی و اوپو وارد عرصه‌ی رقابت تولید گوشی‌ انعطاف‌پذیر می‌شوند؛ و رقبایی برای سامسونگ در تولید گوشی هوشمند انعطاف‌پذیر خواهند بود. ممکن است این شرکت‌ها برای تامین نمایشگر انعطاف‌پذیر OLED وارد همکاری مشترکی با ال‌جی شوند. 

 

یکی از رسانه‌های خبری کره روز گذشته اظهار داشت که ال‌جی آماده است تا برای گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر شرکت‌هایی همچون شیائومی، هواوی و اوپو نمایشگر انعطاف‌پذیر OLED تولید کند. احتمال دارد یکی از این شرکت‌ها بتواند لقب مقام اولی سامسونگ را در بازار گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر برباید و از آن خود کند. همان‌طور که ال‌جی پیش از این نیز مطرح کرده بود، در تولید نمایشگر انعطاف‌پذیر برای شرکت Huawei سرمایه‌گذاری کرده است. البته بعدا هواوی اعلام کرد که نمایشگر انعطاف‌پذیر OLED موردنیاز خود را از شرکت چینی BOE تامین خواهد کرد. پیشتر گفته شده بود که هواوی و BOE برای ساخت اولین گوشی با نمایشگر انعطاف‌پذیر وارد همکاری می‌شوند. با اینکه ال‌جی در تولید نمایشگر OLED هم از نظر مشخصات فنی و هم از نظر حجم تولید در سطح Samsung نیست؛ ولی با ورود به بازار تامین‌کنندگان نمایشگر قابل‌انعطاف برای سایر شرکت‌ها می‌تواند شکل بازی رقابتی را در بازار تغییر دهد. ال‌جی به‌سرعت می‌تواند وارد قراردادی با یکی از تولید‌کنندگان گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر شود که قطعا این شرکت سامسونگ نخواهد بود.

 

از آنجایی که Xiaomi، هواوی و Oppo جزو شرکت‌های پرفروش در بازار چین هستند، اگر LG با این شرکت‌ها وارد همکاری مشترکی برای تامین نمایشگر انعطاف‌پذیر OLED شود، می ‌تواند سفارش خوب و قرارداد مالی خوبی ببندد. تنها مساله این است که آیا ال‌جی می‌تواند چنین سفارشی را قبول کرده و آن را تامین کند یا خیر. در حال حاضر ال‌جی، نمایشگر با شعاع انحنای ۲.۵R تولید می‌کند و با طرح‌های توسعه‌ای که در پیش گرفته، انتظار می‌رود سال آینده بتواند نمایشگر با شعاع انحنای 2.5R را نیز تولید کند. اگر ال‌جی بتواند نمایشگری با چنین استانداردی طراحی و تولید نماید، محصولی در سطح سامسونگ به بازار عرضه خواهد کرد.

 

به‌علاوه، فناوری جدید رسوب لایه‌ی اتمی (atomic layer deposition)، امکان بارها تاشدن و بازشدن نمایشگر را بدون آسیب زدن به قسمت تاشو فراهم می‌کند. البته باید بگوییم که ال‌جی در حال بررسی و تست این فناوری است تا آن را به مرحله‌ی اجرا برساند. ممکن است سال ۲۰۱۹ شاهد رونمایی گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر مختلفی در بازار باشیم. باید امیدوار بود که تولید‌کنندگان درباره ی کاربردهای منحصربه‌فرد این دستگاه‌های هوشمند از قبل فکر کرده باشند و محصولی متناسب با نیاز کاربر تحویل بازار بدهند. شرکت‌های چینی در حال توسعه‌ی گوشی‌های هوشمند با دوربین‌های کشویی و اسکنر اثرانگشت زیر نمایشگر هستند و تلاش آنها شاید بتواند تا حدی برای سامسونگ نگران‌کننده باشد.

مطالب مرتبط:
لایک : 0
کد امنیتی رفرش

لوگوی شبکه های سیما

درباره ما

به وبسایت فناوری و تلویزیون دیجیتال (بزرگترین و تنها مرجع تخصصی اخبار دنیای تلویزیون) خوش آمدید...

تاسیس: 3 خردادماه 1392

منتظر نظرات سازنده شما مخاطبین عزیز هستیم

ارتباط با ما: ftdigital.ir@gmail.com

Designed By setupsite